Doskonalenie techniki jazdy

W naszej szkole mają Państwo także możliwość wzięcia udziału w zajęciach doskonalenia techniki jazdy. Zdajemy sobie sprawę, że 30 godzin lekcji praktycznych to za mało, aby wyrobić technikę pozwalającą na wyjście z niebezpiecznej sytuacji drogowej, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Dlatego też podczas zajęć szkolimy w zakresie wyprowadzania samochodu z poślizgu, a także efektywnego hamowania na śliskiej drodze przy użyciu systemu ABS. Dzięki takim umiejętnościom kierowcy mogą czuć się na drodze znacznie pewniej.

Dla kogo kurs doskonalenia techniki jazdy?

Znaczna część kierowców w Polsce przecenia swoje umiejętności prowadzenia samochodu. W regularnie przeprowadzanych badaniach ponad 80% jeżdżących mniej niż 10 lat uważa, że kieruje dobrze, a nawet bardzo dobrze. Przeczą temu statystyki wypadków, których w roku 2019 było w sumie ponad 30 tys. i zginęło w nich 2897 osób, zaś rannych było około 35 tys.
Kurs doskonalenia techniki jazdy proponujemy zwłaszcza tym osobom, które bardziej zachowawczo podchodzą do swoich umiejętności za kierownicą i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele mogą się nauczyć. W szkoleniu powinni wziąć też udział młodzi kierowcy, którzy chcą wyrobić w sobie dobre nawyki lub łączą swoją przyszłość z pracą związaną z zawodowym prowadzeniem pojazdów.

Czego jeszcze można się nauczyć na naszych kursach?

Wpadnięcie auta w poślizg to jedna z najniebezpieczniejszych sytuacji, która może spotkać kierowcę. W naszej szkole uczymy jednak nie tylko jak wówczas reagować, ale także uczymy podstaw takich jak przyjmowanie prawidłowej pozycji za kierownicą oraz główne zasady eco-drivingu.
Jeśli chcą Państwo udoskonalić technikę jazdy samochodem, serdecznie zapraszamy do OS Kowalik w Krakowie.